Fırsatı Kaçırmayın. 0850 305 44 33

Fırsatı Kaçırmayın. 0850 305 44 33

Seramik Kaplama ve Boya Koruma

% 25
1,500.00 TL
2,000.00 TL
Stok Kodu
8698747211
PAYLAŞ

Seramik Kaplama

Seramik kaplama, araba yüzeyine boya koruma amaçlı uygulanan cam yapımı hammaddeli bir üründür. Yüzeye uygulandıktan sonra sertleşerek, 9h a kadar isimlendirilen kalıcı ve sert bir koruma kalkanı oluşturur. Sertlik dereceleri ürüne ve uygulamaya göre değişebilmektedir. Yüzeyde donan seramik nano teknolojisi sayesinde tutunur ve altında kalan boyayı dış etmenlere karşı korur. Gerçek seramik kaplama ürünleri nano teknolojisi ile üretilmektedir. Bir boya koruma ürünü olan seramik kaplama ürünleri çizilebilir, dış etmenlere karşı zarar görebilir. Amaç altta kalan boyalı yüzeyi korumaktır seramik kaplama sayesinde boya zarar görmez.

Seramik Kaplamanın Faydaları

Seramik kaplama teknolojisi üst düzey koruma sağlayan mükemmel bir uygulamadır. Aracınızın boyasına zarar verebilecek birçok etmene karşı koruma sağlar. Bunlar;

  • Asit yağmurları
  • Aşırı kostikli (asitli) ürünlerin boya yüzeyinde yarattığı yıpranmalar
  • Toz, kir ve çamur gibi sert etmenlerin yarattığı ince kılcal çizilmeler
  • Kuş, böcek pisliklerinin ve ağaç reçinelerinin yaratmış olduğu boya yanmaları
  • Uv ışınlarının oluşturabileceği güneş yanıkları
  • Yol şartlarında ki tuz, asit ve endüstriyel tozlanmalardan kaynaklı oluşabilecek korozyonlaşmalar ve paslanmalar
Tüm bu etmenlere karşı koruma sağlayan seramik kaplama aynı zamanda aracınızın boyasında yüksek oranda bir parlaklık oluşturur ve bu parlaklık kalıcı hale gelir. Aracınızın boyası hep ilk günkü parlaklığında ve temizliğinde kalır. Hidrofobik özelliği sayesinde yüzeyde toz, su, kir tutunmalarını engeller.

Boya Koruma Nedir?

Güneş artık bulutun gölgelemesine maruz kalmadan yansıyor yeryüzüne, şimdilik içimizi ısıtsa da çok yakında yakmaya başlayacak. Yaz mevsiminin huzuru, rahatlığı biraz da tembelliği ve gevşekliği kaplayacak her yanımızı.

Göz ucu ile değil artık daha dikkatli bakacağız otomobilimize. Güneşi belki de yaz döneminde ilk kez o anlarda sevmeyeceğiz. Otomobilin yüzeyindeki herşeyi tüm çıplaklığı ile gözümüzün önüne serecek güneş. Hareler, çizikler, çizikler, çizikler, reçineler, reçine delikleri, endüstriyel tozlar, boyalar ve gözümüzün göremeyeceği onlarca olumsuzluğun kaplamış olduğunu göreceğiz otomobilin yüzeyini.

Hemen köşedeki yıkamacı gelecek aklımıza, ya da alışveriş merkezinde “cilalayalım” diyen hafif sakallı genç. Yoksa sanayiye mi gitmek lazım?

Sahi bu işin doğrusu ne?

Otomobil nasıl parlar? Parlaklığını nasıl muhafaza ederiz? Kim doğru söylüyor? Herkes bu işi yapabilir mi?

Otomobilin parlaması aslında fiziksel bir olay. Yani bir cila sihri değil, bunun altını çizelim. Güneş ışınları eğer ulaştığı yüzeyden 90 derecelik bir açıyla yansıyorsa en yüksek derecede parlaklık elde edilir. Bu parlaklığın elde edilmesinde yüzeyin koyu renkli olmasının da büyük etkisi var. Yani ne olacakmış; güneş vurduğu yüzeyden 90 derecelik açıyla yansıyacakmış.

Eğer otomobil yüzeyi bu olumsuzluklar ile (çizik, reçine, reçine deliği, endüstriyel toz, taş vuruğu vb.) kaplı ise ışık kırılır ve hedeflenen açıda yansıma yapamaz. Aslında otomobilin yüzeyi matlaşmış dediğimizde de tam olarak anlatmak istediğimiz de budur. Matlaşmış dediğimiz otomobilin yüzeyini mikroskobik ortamda incelediğimizde yüzeyin derin çukurlar ile dolu olduğunu görebiliriz. Ve bu çukurlar ışığın tam olarak yansımasını engeller.

Parlaklık için ne lazımmış? 90 derecelik bir açı sağlayacak kadar düz ve pürüzsüz yüzey!

Henüz ürüne yapılmış yorum bulunmamaktadır.